Metin 2 Server Kurmak

Öncelikle Google’dan rahatlıkla bulabileceğimiz “Instant Server” dosyalarını indiriyoruz. Unutmadan, Hamachi programına ihtiyaç olacak. İndirdiğimiz arşivleri istediğimiz bir yere çıkartıyoruz. Çıkardığımız arşivlerdeki üç dosyadan adı “VirtualPC” olan dosyayı “VPC” yapıyoruz, “FTERM” olanı olduğu gibi bırakıyoruz ve üçüncü dosyayı “exe” şeklinde yeniden isimlendiriyoruz.

Şimdi, “vmc” dosyasının adını “Mt2.vmc”, “vhd” dosyasının adını da “Mt2.vhd” yapıyoruz. “Mt2.vhd”yi notepad tarzı bir programla açıp dosyanın bulunduğu dizini yazıyoruz.

Ardından “VirtualPC”yi açıyoruz. 30 saniye kadar beklememiz gerekecek. Bu süre geçtikten sonra karşımıza giriş ekranı geliyor, biz de giriş bilgileri olarak “root” ve “mcncc.com” yazıyoruz.

Şimdi karşımıza bir dizi buton çıkacak, birine tıkladıkça yeni butonlar açılacak. Sırayla şunlara tıklıyoruz:

Choose Configure, Networking, Interfaces, de0, Okay, No, No.

Sonra programdaki IP4v Gateway kısmına Hamachi IP’mizi giriyoruz. IP4v Adress kısmına da aynı şekilde Hamachi IP’mizi yazıyoruz fakat son 3 haneyi 100 yapıyoruz. Sırayla Enter, Okay ve Yes’e tıklıyoruz. Sonra da sırayla Cancel, Cancel ve Okay’e tıklıyoruz. “/etc/rc.d/netif restart” yazıyoruz. Ekranın aşağısında yer alan butona sağ tıklıyoruz ve “Network Settings” diyoruz. “Adapter 1” diye bir şey var. Onu “Hamachi Network Interface” yapıyoruz.

“reboot” yazıyoruz, tekrar giriş yapıyoruz ve “./start” yazıyoruz. “mc.txt”de Hamachi IP’mizi sonuna yine 100 koyarak yazıyoruz.

Bu kadar!

Metin 2 Server Kurmak” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir